Hipoterapia i terapeutyczna jazda konna

HIPOTERAPIA

„Hipoterapia to jedna z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a swoją specyfikację zawdzięcza koniowi biorącemu udział w terapii. Stan dzieci poprawia się podczas jazdy konnej i kontaktu ze zwierzęciem. Dla wielu dzieci nawiązanie uczuciowej więzi z koniem wspomaga rozwój samodzielności i wzmacnia poczucie własnej wartości.
Hipoterapia jest wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia – współterapeuty. Koń i jego ruch dają zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości.”

Przypominamy, że przed zapisaniem należy skonsultować się z lekarzem oraz instruktorem prowadzącym zajęcia. Czas trwania zajęć wynosi 30 minut. Ich forma to jazda w stępie na oklep i równoczesne wykonywanie ćwiczeń. Dzięki nim poprawia się równowaga, aparat ruchu, czucie głębokie i świadomość swojego ciała. Zajęcia rozluźniają i oswajają dzieci z końmi, pozwalają przełamać strach i otworzyć się na żywe stworzenie.

Koszt 40 zł/30 min

TERAPEUTYCZNA JAZDA KONNA
Zajęcia prowadzone są w małych 3 osobowych grupach, trwają 45 minut. Prowadzone są na zamkniętym lonżowniku, często na oklep. Podczas jazdy podstawą jest praca w stępie. Dzieci oraz młodzież uczą się poruszania zgodnie z biomechaniką ruchu konia, odpowiedniej postawy w siodle, rozluźnienia oraz używania pomocy. Poprzez nie uczy się zachować prawidłową postawę zarówno w siodle, jak i w codziennym funkcjonowaniu. Forma zajęć jest dostosowana do poziomu uczestników i pozwala rozwinąć umiejętności psychomotoryczne.

Koszt: do uzgodnienia

Kontakt: Natalia Fruk Tel. 794338975